وبلاگ مسکن مداح

جديترين خبرها و دانستنیهای ساختمان و بازار مسکن

۹ ایده برای بزرگتر نشان دادن خانه

citymelk_c

خانه های کوچکتر هم میتوانند به فضایی راحت و شیک تبدیل شوند. فقط کافیست این ۹ مورد را رعایت کنید:

۱- دیوارهای روشن

باید برای رنگ آمیزی دیوارها رنگ هایی از یک طیف را به کار ببرید. مثلا برای پوشاندن هر یک از دیوارها کاغذ دیواری های مختلف به کار نبرید. بهتر است که رنگ یا کاغذها از یک طیف رنگ باشد ولی می توانید از سایه های سیر و روشن استفاده کنید. بهتر است که رنگ دیوارها را روشن در نظر بگیرید تا فضا را کوچک و گرفته جلوه ندهد. در مجموع رنگ های روشن یا خنثی انتخاب های بهتری هستند.

 املاک مداح

۲- حذف وسایل اضافی و انتقال به انباری

دشمن اصلی خانه های کوچک اسباب و لوازم اضافی هستند. استفاده از کلی اسباب بزرگ و کوچک فضای خانه را کوچک نشان می دهد. پس اگر در گذشته خانه شما بزرگتر بوده در گام اول باید برای لوازم اضافی فکری کنید.

یکی از بهترین ترفندها برای مخفی کردن اسباب و اثاثیه اضافی این است که آنها را به انباری، کمد دیواری یا سایر گوشه کنارهای خانه تبعید کنید. حتی می تواندی فضاهایی مانند زیر تخت و کابینت ها را هم برای قرار دادن وسایل غیرضروری در نظر بگیرید. یادتان باشد که حتی در این مکان های دور از چشم هم باید قانون نظم و ترتیب برقرار باشد تا هر وقت لازم بود برای پیدا کردن یک شیء کوچک همه جا را به هم نریزید.

برای اینکه انباری شما نظم و ترتیب داشته باشد حتما آن را با قفسه بندی فلزی طبقه بندی کنید. سبدهای دورانداختنی یا جعبه های کوچک و بزرگ هم به عنوان نظم دهنده قابل استفاده هستند.

۳- نورپردازی در خانه

پرده ها را طوری انتخاب کنید که خیلی ضخیم نباشند تا حداکثر استفاده را از نور طبیعی داشته باشید. اگر پنجره ها به بیرون دید ندارند روزها پرده ها را کنار بزنید و پرتوهای خورشید را به اتاق ها راه دهید.

برای نورپردازی شب هم می توانید به سراغ سایر منابع مانند لوستر، آباژور و … بروید. حتی بهتر است برای افزایش نور طبیعی چند آینه را در کنار پنجره ها طوری نصب کنید که نور را به داخل منعکس و فضا را روشن تر کنند.

۴- انتخاب مبلمان مناسب 

یک کاناپه اصلی و چند مبل تک برای پر کردن فضای شما کافی است. گر می خواهید برای مبل ها روکش هایی با رنگ متفاوت داشته باشید رنگ کاناپه اصلی را با رنگ دیوارها یکسان در نظر بگیرید تا اتاق نشیمن یا پذیرایی را بزرگتر نشان دهد.

با تهیه کاناپه هایی که فضاهای تو خالی دارند به خانه کوچک خود کمک کنید. این کاناپه ها می توانند به شما کمک کند تا وسایل اضافی خود را در آن ها قرار دهید.

بهتر است به جاي اسباب و اثاثيه عريض از انواع بلند آنها استفاده کرد. مثلاً بوفه ها يا کمدهاي بلند و کم عرض نسبت به انواع عريض آنها جاي کمتري را اشغال مي کنند.

۵- استفاده از آینه و کنسول

نصب آینه های بزرگ قدی می تواند فضای اتاق را به طور چشم گیری بزرگ تر از آنچه هست نشان دهد. می توانید از آینه کاری برای داشتن خانه ای بزرگ تر و پرنورتر استفاده کنید. یک آینه بزرگ را نزدیک پنجره نصب کنید یا تعدادی آینه کوچک را کنار هم قرار دهید.

۶- انتخاب پرده ها

اگر می خواهید خانه تان بزرگ تر به نظر بیاید پرده ها را جدی بگیرید، فقط کافی است تا چوب پرده ها را بالاتر نصب کنید تا سقف بلند تر به نظر برسد.

۷-  استفاده از وسایل چند منظوره

تخت خواب تاشو ، راه حل خانه کوچک هستند. شما هم می توانید از مبلمان های چند منظوره استفاده کنید. انتخاب مبلمان تخت خواب شو در این فضاها بسیار سودمند است و به شما کمک می کند تا فضایی کاربردی تر داشته باشید.

اگر مي خواهيد براي خانه خود وسايلي نظير بوفه، کتابخانه، ميز تلويزيون و … بخريد، بهتر است انواع چندکاره آنها را انتخاب کنيد. امروزه در بازار ميز تلويزيونهايي يافت مي شوند که قفسه اي شيشه اي براي گذاشتن کتاب يا مجسمه و کشوهايي براي قرار دادن وسايل ضروري دارد.

۸- آراستن دیوارها

با نصب چند تابلوي زيبا به ديوارها، دکوراسیون منزل خود را  زیر و رو کنید و مطمئن باشيد تأثير اين کار کمتر از به کارگيري انواع و اقسام وسايل دکوري جاگير نيست.

اما تابلو ها را در وسط دیوارها نصب نکنید، چون ناخود آگاه نظر بیننده به اندازه دیوارها جلب می شود.

۹-  یک دست بودن دکوراسیون

تنوع مواد و مصالح مصرفی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان را کم کنید، به عنوان مثال می توانید روکش کابینت ها و پیشخوان را از یک جنس در نظر بگیرید.

سعی کنید از یک کفپوش واحد برای تمامی فضاهای داخلی خانه استفاده کنید. حتی می توانید مبلمان را با کف پوش خانه ست کنید تا شاهد هماهنگی بیشتری در دکوراسیون منزل خود باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *